Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reiki podle encyklopedie

14. 9. 2008

Reiki (japonsky) je léčitelská metoda vycházející z východních filozofií. Slovo „reiki“ je název pro životodárnou energii (rei = životodárný, ki = energie).

Za zemi původu Reiki se uvádí Japonsko a jako zakladatel/objevitel je uváděn dr. Mikao Usui. Skutečný počátek Reiki vysledovat patrně nelze z toho důvodu, že jsou zde podobnosti s ještě staršími metodami. Reiki předpokládá existenci energetických center (čaker) a drah (meridiánů) v lidském těle. Pokud jsou čakry vyrovnané a v meridiánech proudí energie bez překážek, je člověk zdravý a vitální. Dále Reiki předpokládá existenci zdroje, který bývá různě nazýván, ale jeho existence není hmotně prokazatelná. Reikisté (lidé zasvěcení do Reiki) používají techniku přikládání dlaní, čímž dojde k předávání energie Ki ze zdroje Reiki příjemci/nemocnému. Zasvěcený funguje jen jako prostředník mezi zdrojem Reiki a příjemcem, svou energii nedává ani neztrácí. Reikisté se nepovažují za léčitele. Účinnost metody Reiki není dle oficiální vědy nijak prokázaná. V řadě případů však po aplikaci Reiki došlo k zlepšení zdravotního stavu příjemce.

Zdroj: Wikipedie

 

Náhledy fotografií ze složky Reiki

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Reiki v praxi

(Jan, 23. 12. 2009 2:27)

Pro ověření mohu doporučit <a href="http://www.reiki-akademie.cz/">reiki</a> od mistra Putze. Jeho kurzy reiki jsou skvělé.