Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co by jste měli vědět, než půjdete na masáž

11. 12. 2008
Na různých kurzech, v knihách, i zde ve virtuálním prostoru, často nalezneme různé informace nejen o účincích, ale též o kontraindikacích jednotlivých druhů masáží. Jsou i tací, kteří tvrdí, že každá masáž je léčivá a proto, neexistuje žádná kontraindikace k žádné masáži. Potom není divu, že i informace, které dostaneme u maséra se často liší. Jak to tedy je? Vlastně každý zdroj má kus své pravdy. Protože každý z nás je jedinečná bytost ve své kompletnosti (tělo, duše, duch), i když spoustu znaků, zejména těch fyzických, hmatatelných, máme společných, sice můžeme uplatnit nějaký ucelený, naučený přístup ke každému klientovi a nic tím nepokazíme, ovšem, pokud zapojíme své intuitivní schopnosti, pak teprve přijde to pravé ořechové. A to jak pro klienta, tak pro maséra. Jde o to, naleznout pro sebe toho pravého maséra/masérku. Ne každý „sedne“ každému. Máte-li jakékoli otázky ať už během masáže či po, nebojte se s masérem komunikovat. Vzájemná komunikace je velmi důležitá a to pro obě strany.
 
Občas se stává, že se člověku po masáži přitíží, nebo dokonce onemocní. Často se lidé zaleknou, anebo potíž shrnou: „K tomu masérovi už nepůjdu, úplně mě zničil, asi nebude moc dobrý masér“. Chyba je ale právě v komunikaci, jak je uvedeno výše. V naprosté většině zmíněných potíží je příčina v tom, že masáží se v těle nastartuje očistný proces a vlastní regenerační schopnosti organismu, kdy se uvolňují nejrůznější nahromaděné potíže ať fyzického, tak psychického rázu, a právě nemocí, horečkou, zvýšeným pocením, rýmou atd. odcházejí z těla pryč. Intenzivnější proces očisty můžeme čekat, ale nemusíme, pokud zvolíme masáž či terapii, kde se pracuje s energiemi jako např. reiki, nebo krystaly, kde je působení cílené.
 
Další častou chybou je, že se člověk naopak po masáži cítí tak skvěle, že zvládne ještě ten den třeba zrýt celou zahradu. Tím ale bohužel efekt masáže vyjde v niveč. Aby mohly doznít nastartované procesy vlivem masáže, je více než vhodné ten den se již nepřepínat ani po fyzické ani po psychické stránce.